Diş sıkma sorunu ve Tedavisi

 

Diş sıkma sorunu kişinin farkında olmadan yaptığı bir davranıştır. Eskiden pek karşılaşılmayan bu sorun günümüzde toplumun yarısını etkilemektedir. Diş sıkma genellikle psikolojik sebeplerden kaynaklanır. Yoğun şehir yaşantısı ve stres gizliden gizliye bilinç altını baskı altına alır. Diş sıkma rahatsızlığı özellikle geceleri çok aktif olur. Genellikle kişi uyurken başka biri tarafından fark edilir.

ZARARI NEDİR?

Diş sıkmanın sonucu genellikle aşınma olur. Aşınmayla dişin soğuk ve sıcağa karşı hassasiyeti artar. Başta kanal tedavisi görmüş dişler olmak üzere zayıflamış dişlerin kırılmasına neden olabilir. Kanal tedavisi dişin canlılığını ve esnekliğini kaybetmesine neden olur. Bazı kişilerde diş sıkma, çene ekleminin kıkırdaklarını etkileyecek boyuta gelebilir. Bu da tedavisi çok zor bir durumdur. Dişleri sıkmak yalnızca dişleri etkilemez. Çene kaslarının boyun ve sırtla bağlantıları olduğu için sırt, baş ve boyun ağrılarına neden olabilir.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

İlaç Adı Hastalık Vidyo
Sitemiz; Sağlık Haberlerinin yanı sıra, Anne & Çocuk sağlığı, Hamilelik ve hamilelik dönemlerini, Kadın Sağlığı, Sağlık ile ilgili diğer konuları, Hastalıkların tanı ve tedavisi hakkında bilgileri, Tıp Terimlerimlerini, ilaç hakkında bilgilendirme, ilaçların yan etkileri, ilacı kullananlar, ilaç prospektüsü, ilaç etken maddesi, ilacın reçete durumu, ilaç fiyatları, Bitkisel Tedavi yöntemleri ve bitkisel tedavi için şifalı bitkiler hakkında bilgileri, Doğal beslenme yöntemlerini ve Sağlık ile ilgili faydalı bilgileri videolu ve yazılı bir anlatımla size sunmaktadır.
  • GEBELIK 17
       Hamileliğin 17. haftası vücudunuz giderek gebelik sürecine ağırlaşacaktır. Bu
  • Cilt mantarının belirtileri nedir Nasıl tedavi edilir
    Mantar enfeksiyonu cilt hastalıkları içinde çok büyük bir hasta grubunu